Carl Ryd oljemålning
Klubbat för:
10 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
CARL RYD (1883-1958): "Porträtt av sjuklig flicka, Småland", utställningsstämpel Svensk Franska konstgalleriet nr 662, samt samlarnas utställning Liljevalch 1937, signerad och daterad C. Ryd 1925, olja på duk, ca 47x38 cm
463771
2017-05-23