Carl Ryd oljemålning

Carl Ryd oljemålning
Carl Ryd oljemålning
Carl Ryd oljemålning
Carl Ryd oljemålning
Carl Ryd oljemålning
Carl Ryd oljemålning

Klubbat för:

10 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

CARL RYD (1883-1958): "Porträtt av sjuklig flicka, Småland", utställningsstämpel Svensk Franska konstgalleriet nr 662, samt samlarnas utställning Liljevalch 1937, signerad och daterad C. Ryd 1925, olja på duk, ca 47x38 cm

463771

2017-05-23