Stop Tyskland

Stop Tyskland
Stop Tyskland
Stop Tyskland
Stop Tyskland
Stop Tyskland
Stop Tyskland
Stop Tyskland
Stop Tyskland
Stop Tyskland
Stop Tyskland

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

DRYCKESSTOP, 10+4, saltglaserat lergods resp porslin, Tyskland, 1900-talets första hälft, dekor av polykroma figurscener, lock i tenn, höjd ca 20-32 cm, ett stop med sprickor medföljer
PROVENIENS: Örnäs Säteri, Kungsängen

Smärre nagg, ett lock vars dekorfigur saknar attribut

463821

2017-05-26