Kaffekopp Sèvres

Kaffekopp Sèvres
Kaffekopp Sèvres
Kaffekopp Sèvres
Kaffekopp Sèvres
Kaffekopp Sèvres
Kaffekopp Sèvres
Kaffekopp Sèvres
Kaffekopp Sèvres
Kaffekopp Sèvres
Kaffekopp Sèvres

Klubbat för:

3 200 SEK

4 000 SEK

KAFFEKOPP, med fat, porslin, Frankrike, Sèvres, 1800-talets första hälft, delvis koboltblå förgyllda stjärnor och blomsterbukett samt polykrom dekor, undertill märkt Sèvres hh P7, koppens höjd ca 7, fatets diameter 13 cm

Koppen med mindre yttre mynningsnagg och inre mindre bränningsdefekt (mynning)

463836

2017-06-04