Kaffekopp Sèvres
Klubbat för:
3 200 SEK
4 000 SEK
KAFFEKOPP, med fat, porslin, Frankrike, Sèvres, 1800-talets första hälft, delvis koboltblå förgyllda stjärnor och blomsterbukett samt polykrom dekor, undertill märkt Sèvres hh P7, koppens höjd ca 7, fatets diameter 13 cm
Koppen med mindre yttre mynningsnagg och inre mindre bränningsdefekt (mynning)
463836
2017-06-04