Frits Henningsen skrivbord
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
FRITS HENNINGSEN (Danmark, 1889-1965), skrivbord, 1900-talets första hälft, 20-talsklassicism, mahogny, 3 lådor i sargen, höjd 73 cm, 118 x 68 cm
Bruksslitage, skiva med märken och repor, nyckel saknas
463897
2017-05-23