Bordsur

Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur

Klubbat för:

7 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BORDSPENDYL, Frankrike, 1800-talets första hälft, matterad och polerad brännförgylld brons, urhus i form av bokskåp krönt med läsande barn, höjd 40, 18x10 cm, pendel medföljer

Urtavla med skador

464113

2017-05-24