Kortsvärd

Kortsvärd
Kortsvärd
Kortsvärd
Kortsvärd
Kortsvärd
Kortsvärd
Kortsvärd
Kortsvärd
Kortsvärd
Kortsvärd

Klubbat för:

16 500 SEK

Utropspris

8 000 SEK

KORTSVÄRD, turkiskt, 1800-tal, klinga med damaskerat mittfält, smedstämpel, förgyllt mässingsfäste, sammetsklädd balja med 2 mässingsbeslag, längd 52 cm
Proveniens Rashammar

464275

2017-09-24