Matservis Bing&Gröndahl Empire
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BING & GRÖNDAHL, mat- och kaffeservis, 49 dlr, "Empire" , bestående av: 12 mattallrikar (diameter 24 cm),
skål (diameter 25 cm), uppläggningsfat 2 st (31,5 cm resp 46x33 cm), såsskål på fat, Kaffekanna med lock, kakfat (d.26,5 cm), 2 par peppar och saltkar, sockerskål, gräddkanna, fat, assietter 12 st (diameter 15,5 cm), 12 kaffekoppar med fat
Uppläggningsfat med nagg, 1 kaffekopp med spricka, enstaka delar med nagg och skador
464318
2017-05-25