Erik Höglund, ljuskrona, Boda

Erik Höglund, ljuskrona, Boda
Erik Höglund, ljuskrona, Boda
Erik Höglund, ljuskrona, Boda
Erik Höglund, ljuskrona, Boda
Erik Höglund, ljuskrona, Boda
Erik Höglund, ljuskrona, Boda

Klubbat för:

9 000 SEK

Arviointi

8 000 SEK

Kuvaus

ERIK HÖGLUND, ljuskrona, Boda glasbruk och smide, 1960-tal, stomme i järnsmide, sju ljusarmar med hängande sigill samt mindre små glashängen, höjd 64, total höjd 103 cm

PROVENIENS
Inköpt direkt vid Boda glasbruk mellan åren 1964-66.

Kuntoraportti

464363

Päivämäärä:

2017-05-30