Salongsgrupp gustaviansk stil

Salongsgrupp gustaviansk stil
Salongsgrupp gustaviansk stil
Salongsgrupp gustaviansk stil
Salongsgrupp gustaviansk stil
Salongsgrupp gustaviansk stil
Salongsgrupp gustaviansk stil
Salongsgrupp gustaviansk stil
Salongsgrupp gustaviansk stil
Salongsgrupp gustaviansk stil
Salongsgrupp gustaviansk stil
Salongsgrupp gustaviansk stil
Salongsgrupp gustaviansk stil
Salongsgrupp gustaviansk stil
Salongsgrupp gustaviansk stil
Salongsgrupp gustaviansk stil
Salongsgrupp gustaviansk stil
Salongsgrupp gustaviansk stil
Salongsgrupp gustaviansk stil

Klubbat för:

11 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

SALONGSGRUPP, 8 dlr, 1900-talets början, gustaviansk stil, skuren dekor, förgylld, bordet med stenskiva, varierande klädsel, bestående av: soffa, bord, 2 karmstolar, 4 stolar, bordets mått höjd ca 79, 109x73, soffans längd 183, stolarnas sitthöjd 45 cm

PROVENIENS: Taxinge Slott

Smärre ytskador, klädsel med smärre fläckar

464378

2017-06-07