Spegel
Klubbat för:
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SPEGEL, 1800-talets slut, krön med Oscar II, stomme i trä med dekor i pastellage, svarmålad samt bronserad, facettslipat glas, höjd ca 80 samt bredd 46,5.
Visst färgbortfall, bruks och åldersrelaterat slitage.
464427
2017-05-25