Jambiya

Jambiya
Jambiya
Jambiya
Jambiya

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

JAMBIYA, Jemen, 18/1900-tal, böjd klinga, fäste och balja en suite i låglödigt silver med blomdekor, längd 25 cm
Proveniens Rashammar

korrosion, bucklor

464448

2017-09-24