Nicolaus Justelius målkärl i tenn

Klubbat för:

1 500 SEK

2 000 SEK

NICOLAUS JUSTELIUS (mästare i Eksjö 1820-1866), målkärl, tenn med senare foliering, stämplad 1812, höjd 25 cm

Lagningar, bucklor och slitage.

464529

2017-05-25