Fickur 1900-talets början

Fickur 1900-talets början
Fickur 1900-talets början
Fickur 1900-talets början
Fickur 1900-talets början
Fickur 1900-talets början
Fickur 1900-talets början
Fickur 1900-talets början
Fickur 1900-talets början
Fickur 1900-talets början
Fickur 1900-talets början

Klubbat för:

1 000 SEK

1 500 SEK

FICKUR, 3 st, silver resp vitmetall, 18/1900-tal, en med engelska stämplar, romerska siffror, två med subsekund, en urtavla märkt Fattorini & Sons Non Magnetic Suisse, två nyckeldragna, diameter ca 55/ 46/ 55 mm

De två vitmetalluren fungerar vid inskrivningstillfället, det engelska uret med skadad urtavla, smärre bucklor o repor

464689

2017-05-30