Trågsoffa

Trågsoffa
Trågsoffa
Trågsoffa
Trågsoffa
Trågsoffa
Trågsoffa
Trågsoffa
Trågsoffa
Trågsoffa
Trågsoffa
Trågsoffa
Trågsoffa
Trågsoffa
Trågsoffa
Trågsoffa
Trågsoffa
Trågsoffa
Trågsoffa

Klubbat för:

17 500 SEK

Arviointi

15 000 SEK

Kuvaus

TRÅGSOFFA, rokoko, 1700-talets andra hälft, Stockholmsarbete, snidad dekor av rocailler och akantus samt meanderbård, målad grön (delvis lasyr), plymåer med textil klädsel, sitthöjd ca 47, längd 212 samt djup 47 cm.

Kuntoraportti

Renoverad och kompletterad, tråget är av senare datum, avslag på benet i mitten, klädsel med fläckar, en förstärkning på baksidan är lös, bruks och åldersrelaterat slitage.

464739

Päivämäärä:

2017-05-26