Flintlåspistol

Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol

Såld för:

7 400 SEK

Utropspris

5 000 SEK

FLINTLÅSPISTOL, för den turkiska marknaden, 1700-tal, pipa med graverad dekor, helstock i valnöt med stora beslag i låglödigt silver, längd 56 cm
Proveniens: Rashammar

smärre dekorbortfall

464780

2017-09-24