Flintlåspistol
Klubbat för:
7 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
FLINTLÅSPISTOL, för den turkiska marknaden, 1700-tal, pipa med graverad dekor, helstock i valnöt med stora beslag i låglödigt silver, längd 56 cm
Proveniens: Rashammar
smärre dekorbortfall
464780
2017-09-24