Tallrikar Kina 1700-tal
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TALLRIKAR, 3 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), Famille rose, varierande dekor av blommor i emaljfärger, järnoxid, sepia samt guld, diameter ca 23 cm
Nagg, en tallrik med spricka
464782
2017-05-26