Servisdelar Rosenthal
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SERVIS, 84 dlr, porslin, Rosenthal, modell "Winifred", förgyllda lövdekor på blå bård, bestående av: 15 mattallrikar, 9 djupa tallrikar, 12 förrättstallrikar, 11 assietter, såsskål, 2 skålar, 7 upplägningsfat, kanna, 12 tekoppar med fat, 11 kaffekoppar med fat, kaffekanna, sockerskål, gräddkanna
Enstaka mindre ej noterade nagg kan förekomma
464834
2017-05-26