Pedang lurus Java
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PEDANG LURUS, Java, 1800-talets slut, damaskerad klinga, fäste i silver med blommotiv, balja klädd i silver med dekorerad med geometriskt mönster och blommotiv, längd 56 cm
Proveniens Rashammar
464918
2017-09-24