Pedang lurus Java

Pedang lurus Java
Pedang lurus Java
Pedang lurus Java
Pedang lurus Java
Pedang lurus Java
Pedang lurus Java
Pedang lurus Java
Pedang lurus Java

Såld för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

PEDANG LURUS, Java, 1800-talets slut, damaskerad klinga, fäste i silver med blommotiv, balja klädd i silver med dekorerad med geometriskt mönster och blommotiv, längd 56 cm
Proveniens Rashammar

464918

2017-09-24