Pedang Lurus Java

Pedang Lurus Java
Pedang Lurus Java
Pedang Lurus Java
Pedang Lurus Java
Pedang Lurus Java
Pedang Lurus Java
Pedang Lurus Java
Pedang Lurus Java
Pedang Lurus Java
Pedang Lurus Java

Såld för:

2 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

PEDANG LURUS, Java, 1800-talets slut, damaskerad klinga, försilvrat fäste och balja med växtdekor, längd 66 cm
Proveniens Rashammar

Skador, korrosion

464923

2017-09-24