Waldemar Sjölander oljemålning
Klubbat för:
6 600 SEK
Utropspris
8 000 SEK
WALDEMAR SJÖLANDER (1906-1988): "Toalett", signerad och daterad Wald Sjölander, daterad a tergo 1948-49, samt märkt Oaxaca Mexiko, olja på duk, ca 144x144 cm,
Läs mer
Vågig duk, krackelering
464971
2017-06-11