Sabel sjöofficer

Sabel sjöofficer
Sabel sjöofficer
Sabel sjöofficer
Sabel sjöofficer
Sabel sjöofficer
Sabel sjöofficer

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SABEL, svensk, m/1915 för sjöofficer, märkt E. Svalling Eskilstuna, svart läderklädd balja med tre förgyllda mässingsbeslag, ägarmonogram BFT längd 88 cm
Proveniens: Bror Fredrik Thermaenius, eskaderchef,

465075

2017-09-24