Sabel sjöofficer
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SABEL, svensk, m/1915 för sjöofficer, märkt E. Svalling Eskilstuna, svart läderklädd balja med tre förgyllda mässingsbeslag, ägarmonogram BFT längd 88 cm
Proveniens: Bror Fredrik Thermaenius, eskaderchef,
465075
2017-09-24