Träsnitt, Japan

Träsnitt, Japan
Träsnitt, Japan
Träsnitt, Japan
Träsnitt, Japan

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 000 SEK

UTAGAWA KUNIYOSHI (1797-1861): (2) Yoshioka Ichimisai´s daughter Sono Twenty-four Paragons of Filial Piety of Our Country, utgivare Murata-ya Tetsu 1842-43, 23,5x17,5cm, (Honcho...), samt del av triptyk, 37x24 cm,
oramade

Uppfodrade, lagningar, slitage, fläckar

465135

2017-06-06