Carl Otto Hultén, Livsskålen
Klubbat för:
16 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
CARL OTTO HULTÉN (1916-2015): Livsskålen, signerad CO Hultén, olja på duk, 89 x 116 cm.
UTSTÄLLD: Vandra och förvandla, Liljevalchs konsthall, Stockholm 17 nov. 1978 - 7 jan. 1979, katalognr 272 (tidigare titel Mötets bränningar) Enligt utställningskatalogen är målningen utförd 1963.
Malmö konsthall, katalognr 359
465242
2017-05-30