Carl Otto Hultén, Livsskålen

Carl Otto Hultén, Livsskålen
Carl Otto Hultén, Livsskålen
Carl Otto Hultén, Livsskålen
Carl Otto Hultén, Livsskålen
Carl Otto Hultén, Livsskålen
Carl Otto Hultén, Livsskålen
Carl Otto Hultén, Livsskålen
Carl Otto Hultén, Livsskålen

Klubbat för:

16 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

CARL OTTO HULTÉN (1916-2015): Livsskålen, signerad CO Hultén, olja på duk, 89 x 116 cm.

UTSTÄLLD: Vandra och förvandla, Liljevalchs konsthall, Stockholm 17 nov. 1978 - 7 jan. 1979, katalognr 272 (tidigare titel Mötets bränningar) Enligt utställningskatalogen är målningen utförd 1963.
Malmö konsthall, katalognr 359

465242

2017-05-30