Bordspendyl senempire
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSPENDYL, 1800-talets mitt, senempire, svärtat trä, kollonad och kulfötter i alabaster, dekor i pärlemor, emaljerad urtavla med arabiska siffror, höjd ca 42 cm, nyckel finns
Urtavla med skador, ytskador, kortsida med fanérbortfall
465265
2017-05-27