Slaglåspistol signerad Reisinger

Klubbat för:

5 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SLAGLÅSPISTOL, tysk, 1800-talets början, ändrad från slintlås, signerad C Reisinger in Königsberg, oktagonal nålräfflad pipa, kaliber ca 12,8 mm, klaffsikte, graverat och signerat lås, ställbart tryck, helstock med hornnäsa och graverad stålbeslag, längd 35 cm

465332

2017-09-24