Sengustaviansk väggpendyl

Sengustaviansk väggpendyl
Sengustaviansk väggpendyl
Sengustaviansk väggpendyl
Sengustaviansk väggpendyl
Sengustaviansk väggpendyl
Sengustaviansk väggpendyl
Sengustaviansk väggpendyl
Sengustaviansk väggpendyl
Sengustaviansk väggpendyl
Sengustaviansk väggpendyl

Klubbat för:

10 500 SEK

Utropspris

6 000 SEK

VÄGGPENDYL, sengustavianskt stockholmsarbete, Per Henrik Beurling (Stockholm 1783-1806), förgylld, skuren dekor, flankerad av gripar, krönt av putto, urtavlan märkt Beurling Stockholm, arabiska siffror, höjd ca 93, bredd 66 cm, nyckel och pendel finns

Skador, slitage

465429

2017-05-27