Litografisk skissbok 1975

Litografisk skissbok 1975
Litografisk skissbok 1975
Litografisk skissbok 1975
Litografisk skissbok 1975

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

LITOGRAFISK SKISSBOK 1975. ERICSON, LEIF, OLDENBURG, ACKE, REYMAN, RONALD, TILANDER, STAFFAN & WALLER, OLLE. Bildidéer och utkast. Litografisk skissbok tryckt med anledning av en utställning på Norrköpings museum.Norrköping, 1975.
Folio. 440 x 330 mm. 10 vikta litograferade blad i litograferat omslag. Specialupplaga tryckt i 150 numrerade och av samtliga konsnärer signerade exemplar på Van Geller-papper. Detta exemplar har nummer 150.

465446

2017-05-28