Salvador Dali färglitografi

Salvador Dali färglitografi
Salvador Dali färglitografi

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SALVADOR DALI (1904-1989), "The Gelatinous Watches of Space-Time", 1974, ur "La conquête du cosmos", signerad och numrerad 115/195, torrnålsgravyr på färglitografi, bildyta ca 75x55 cm

LITTERATUR: Michler/Löpsinger 648

Ej examinerad ur ram

465487

2017-06-07