Salvador Dali färglitografi
Klubbat för:
4 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SALVADOR DALI (1904-1989), "The Gelatinous Watches of Space-Time", 1974, ur "La conquête du cosmos", signerad och numrerad 115/195, torrnålsgravyr på färglitografi, bildyta ca 75x55 cm
LITTERATUR: Michler/Löpsinger 648
Ej examinerad ur ram
465487
2017-06-07