Bertil Bull Hedlund

Bertil Bull Hedlund
Bertil Bull Hedlund
Bertil Bull Hedlund
Bertil Bull Hedlund
Bertil Bull Hedlund
Bertil Bull Hedlund
Bertil Bull Hedlund
Bertil Bull Hedlund

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BERTIL "BULL" HEDLUND (1893-1950) (4 st): "Dam i Parklandskap" samt Figurkompositioner, 1 signerad Bertil Bull Hedlund, övriga signerade av Karin Bull Hedlund, etsning och torrnål, varierande mått,

PROVENIENS:
Fotograf Stig T. Karlssons samling (1930-2015)

Med dediktationer, oramade, gulnader

465521

2017-05-28