Bertil Bull Hedlund
Klubbat för:
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BERTIL "BULL" HEDLUND (1893-1950) (4 st): "Dam i Parklandskap" samt Figurkompositioner, 1 signerad Bertil Bull Hedlund, övriga signerade av Karin Bull Hedlund, etsning och torrnål, varierande mått,
PROVENIENS:
Fotograf Stig T. Karlssons samling (1930-2015)
Med dediktationer, oramade, gulnader
465521
2017-05-28