Siri Derkert - Carlo Derkert

Siri Derkert - Carlo Derkert
Siri Derkert - Carlo Derkert
Siri Derkert - Carlo Derkert
Siri Derkert - Carlo Derkert

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 200 SEK

SIRI DERKERT (1888-1973) och CARLO DERKERT (1915-1994): 1 osignerad litografi av Siri Derkert med dedikation "...Carlo önskar ett fint 80-tal med denna Siri Derkert lito från 1960", 23,5x23,5 cm, 1 Figurkomposition, signerad Carlo Derkert, pastell, 32,5x40 cm,

PROVENIENS:
Fotograf Stig T. Karlssons samling (1930-2015)

Oramade, gulnader, hål efter häftstift

465574

2017-05-29