Målning 1700-tal
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1700-tal), sannolikt Spanien, S:t Bonifatius martyrium, olja på duk uppsatt på pannå, ca 48x38 cm
A tergo text där det framgår att tavla är köpt på Malaga omkring 1961
Retuscher, krackelyr
465586
2017-05-31