Målning 1700-tal

Målning 1700-tal
Målning 1700-tal
Målning 1700-tal
Målning 1700-tal
Målning 1700-tal
Målning 1700-tal

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1700-tal), sannolikt Spanien, S:t Bonifatius martyrium, olja på duk uppsatt på pannå, ca 48x38 cm

A tergo text där det framgår att tavla är köpt på Malaga omkring 1961

Retuscher, krackelyr

465586

2017-05-31