Sixten Haage
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
1 000 SEK
SIXTEN HAAGE (född 1926): (2) "Solvinkel" samt "47", signerade, 1 daterad Haage -88, torrnål/ mezzotint, 3/50 resp 4/50, bildmått ca 9x12 resp 21x15,5 cm,
PROVENIENS:
Fotograf Stig T. Karlssons samling (1930-2015)
Oramade, i passepartout
465598
2017-05-29