Bruno Mathsson Pernilla fåtölj
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BRUNO MATHSSON, "Pernilla Roto", snurrfåtölj, stomme i böjträ samt förkromat stål och aluminium, bärväv i canvas, klädsel i grov, beige djuphäftad textil, 1900-talets andra hälft, höjd ca 100, sitthöjd cm
Slitage, remmar till armstödskuddar saknas, något vinglig
465633
2017-05-29