Bruno Mathsson Pernilla fåtölj

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

BRUNO MATHSSON, "Pernilla Roto", snurrfåtölj, stomme i böjträ samt förkromat stål och aluminium, bärväv i canvas, klädsel i grov, beige djuphäftad textil, 1900-talets andra hälft, höjd ca 100, sitthöjd cm

Slitage, remmar till armstödskuddar saknas, något vinglig

465633

2017-05-29