Bägare

Bägare
Bägare
Bägare
Bägare
Bägare
Bägare
Bägare
Bägare

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BÄGARE, 3 st., silver, 17/1800-tal, varav 2 st. Johan Peter Molér (1812-1830), Visby, 1 bägare daterad 1816, 1 bägare av Elias Modin (1750-1790), Sundsvall, höjd ca 6-7,5 cm, total vikt ca 94 g.

Bucklor, gravyrer

465687

2017-05-27