Bokband 1700-talet, 12 vol.

Bokband 1700-talet, 12 vol.
Bokband 1700-talet, 12 vol.

Klubbat för:

2 400 SEK

1 000 SEK

BOKBAND 1700-TALET (12). Parti omfattande 12 äldre halvfranska och skinnband med vackra ryggar och i 4:o-format, mestadels lösdelar. Några mindre skador på banden. Bland annat Nohrborgs postilla, 1780, Flintbergs lagfarenhets-bibliothek och Wicqueforts l´Ambassadeur, 1690 (fuktskadad inlaga).

Ej kollationerade.

Se text!

465744

2017-05-29