Bruno Mathsson & Piet Hein matbord superelips

Klubbat för:

26 000 SEK

3 000 SEK

BRUNO MATHSSON & PIET HEIN, "Superellips", matbord, licenstillverkat 1982 av Fritz Hansen, Danmark, aluminiumkantad skiva belagd med högtryckslaminat i vitt, förkromade spännben i stål, etikettmärkt, höjd ca 70, 150x100, 2 iläggsskivor vardera bredd 50 cm medföljer

Bruksslitage, smärre skador

465747

2017-05-31