Bokband 1700-talet, 27 vol.
Klubbat för:
3 400 SEK
1 500 SEK
BOKBAND 1700-TALET (27). Parti omfattande 27 äldre halvfranska och skinnband med vackra ryggar och i 8:o-format, mestadels lösdelar. Några mindre skador på banden. Bland annat: Alnanders Anvisning till et utvaldt theologiskt bibliothek, 1762, Struensees Anfangsgründe der Kriegsbaukunst, 1771, Pensees sur divers sujets de morale par Mr. le comte Oxenstirn, 1736.
Ej kollationerade.
Se text!
465749
2017-05-29