Märklin tåganläggning spår Ho
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MÄRKLIN TÅGANLÄGGNING, spår Ho, 1950-60-tal, bestående av ånglok 3005, disellok 3072, 11 st vagnar: personvagn 346/1, personvagn 346/6, restaurangvagn 346/2, restaurangvagn 346/2J, kranvagn 4611, bananvagn 307, kylvagn 307, godsvagn 306, godsvagn 313/1, godsvagn 305, täkt godsvagn "Staufen Bräu", 20 böjda skenor, 40 raka skenor, ca 25 mindre rälsbitar, 9 växlar, bro 7168, 7161, 4 stoppbockar, övergång, lampor, mm, dessutom medföljer 2 vagnar av annat
Diverse skador, delvis i fabriksförpackningar
465919
2017-06-05