Praktskål 1800-tal
Closed
2017-05-31
465961
| Sold for | 750 SEK |
| Estimate | 1 000 SEK |
PRAKTSKÅL, 1800-talets slut, gulmetall samt zinklegering, skål i glas med veckad kant, ben med dekor av älva, höjd ca 44 cm
Lutar, spår av försilvring