Miniatyrer flertalet utgivna av Höganäs Museum
Klubbat för:
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MINIATYRER, 20 st, 1900-talets andra hälft, stengods, delvis glaserade, flertalet utgivna av Höganäs Museum, bl a Rolf Palm (1984), Gunnar Borg (1985), Claes Thell (1986), Brita Melander Jungermann (1989), Tomas Anagrius (1991), Getthen Holm (1992), Bente Brosböl Hansen (1997), höjd ca 2-8 cm
Medföljande figurin i lergods, miniatyren av Gunnar Borg med mynningsnagg
465991
2017-06-07