Svensson Bilder och minnen med färglitografi

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

DEDIKATIONSEXEMPLAR. SVENSSON, ROLAND. Bilder och minnen. Förord G. Svensson. 1981.

4:o. 1 signerad originalfärglitografi R. Svensson ("Från Storskärgårn´, löst bifogad), färgplanscher och andra illustrationer. Omslag medbundet.
Brunt hfrbd med dekor på pärmen. Dedikation med teckning med författarens namnteckning daterad dec. 1981, författarens .namnteckning i blyerts på baksidan av titelbladet. Pappbandkassett.
Medföljer löst: Fotografi på Roland Svensson och Gustav VI Adolf.

466036

2017-05-31