Byrå Louis XV stil

Byrå Louis XV stil
Byrå Louis XV stil
Byrå Louis XV stil
Byrå Louis XV stil
Byrå Louis XV stil
Byrå Louis XV stil
Byrå Louis XV stil
Byrå Louis XV stil
Byrå Louis XV stil
Byrå Louis XV stil

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

6 000 SEK

BYRÅ, Louis XV-stíl, Frankrike, sent 1800-tal, fanerad samt intarsia, skåplucka med dekor av pastoral scen, förgyllda bronserade beslag, profilerad marmorskiva, höjd 95,5, bredd 76, (skivan), djup 41 cm. Nyckel finns

Mindre nagg, fanérskador. Åldersrelaterat slitage.

466119

2017-06-01