Byrå Louis XV stil
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BYRÅ, Louis XV-stíl, Frankrike, sent 1800-tal, fanerad samt intarsia, skåplucka med dekor av pastoral scen, förgyllda bronserade beslag, profilerad marmorskiva, höjd 95,5, bredd 76, (skivan), djup 41 cm. Nyckel finns
Mindre nagg, fanérskador. Åldersrelaterat slitage.
466119
2017-06-01