Gungstol design Charles & Ray Eames

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

CHARLES & RAY EAMES, "Rocker Chair", etikettmärkt Herman Miller, 1950/60-tal, stoppad tygsits, ben i vitmetall på trämedar, sitthöjd ca 44 cm

Brännmärke i sitsen, bruksslitage, senare underrede

466136

2017-06-07