Ljuskrona oscariansk

Ljuskrona oscariansk
Ljuskrona oscariansk
Ljuskrona oscariansk
Ljuskrona oscariansk
Ljuskrona oscariansk
Ljuskrona oscariansk
Ljuskrona oscariansk
Ljuskrona oscariansk

Klubbat för:

19 500 SEK

Utropspris

15 000 SEK

LJUSKRONA, omkring 1900, oscariansk, för 20 ljus, förgylld, stomme behängd med olikslipade prismor, höjd ca 105, diameter 62 cm

2 ljusarmar av, lösa prismor medföljer, prismor med skador (spira), en prisma med lagning (blomformation), några prismor och blomformationer saknas

466172

2017-06-05