Anatolien Skedar silver Ryssland 1800-tal

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKEDAR, 5+3 st, silver, Ryssland 1800-tal, 5 st skedar, Moskva 1883, kontrollmärkning Vasily Aleksandrovich Petroc, floral graverad dekor, längd ca 14,5 cm, 3 st skedar, Mikhail Dimitriyev, Moskva 1864, kontrollmärkning Viktor/Veniamin Vasilyevich Savinsky, delivis förgyllda, dekor av niello, längd ca 13,5 cm, totalvikt ca 164 g

Slitage

466234

2017-06-01