Anatolien Silver ottomanska riket samt turkiet

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SILVER, 21 dlr, ottomanska riket samt turkiet, 1800/1900-tal, bestående av: 5 gafflar, 2 skedar, fiskkniv, t brevkniv, sockertång, 5 marmeladskedar, dessertgaffel, 5 mynt, majoriteten med tughramärkning, vikt ca 535 g

Bruksslitage

466235

2017-06-01