Anatolien Bägare samt skedar 3 st silver
Klubbat för:
800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BÄGARE med floral graverad dekor, höjd ca 8 cm, SKEDAR, 3 st, silver, samtliga med floral dekor, en sked delvis förgylld med dekor av fågel, längd mellan 19,5-21cm, samtliga föremål ottomanska riket, 18/1900-tal, med tughramärkningar, vikt ca 179 g
Slitage, bägare med bucklor, en sked med saknde dekorelement
466236
2017-06-01